Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι αθλητικές εκδηλώσεις στην Πρέβεζα για τα "2α ΕΝ ΝΙΚΟΠΟΛΕΙ ΑΚΤΙΑ" (Φωτο - Βιντεο)

Το Σάββατο 6 και την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκαν αθλητικές εκδηλώσεις στην Πρέβεζα...
Οι κολυμβητικοί σύλλογοι «Ναυτικός Όμιλος Πρέβεζας» και «Ποσειδώνας Πρέβεζας», έλαβαν μέρος σε κολυμβητικούς αγώνες δύο διαδρομών 2,5 μιλίων και 500 μέτρων ενώ Την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις με τους αγώνες δρόμου για τα "2α ΕΝ ΝΙΚΟΠΟΛΕΙ ΑΚΤΙΑ".

Σημείο εκκίνησης για το μεγάλο διάπλου ήταν το Ναυτικό Μουσείο του Δήμου Πρέβεζας και για το μικρό διάπλου το άκρο της προβλήτας του λιμανιού της πόλης.

Μετά το πέρας των διαδρομών, ακολούθησε η απονομή των μεταλλίων στους αθλητές.

Δείτε φωτογραφίες - βίντεο με τους αγώνες και συνεντεύξεις των αθλητών.

Δείτε το Βίντεο.

Την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις με τους αγώνες δρόμου για τα "2α ΕΝ ΝΙΚΟΠΟΛΕΙ ΑΚΤΙΑ".

10668410 1543575359189508 1596675810 n

Στις 9:30 το πρωί με αφετηρία το Αρχαίο Στάδιο της Νικόπολης οι αθλητές διέσχισαν τον αρχαιολογικό χώρο της Νικόπολης και τερμάτισαν στο Δημαρχείο Πρέβεζας σε μια διαδρομή 10,8 χιλ.