ΚΑΟ Πρεβεζας - ΑΟ Λουρου 80-50. Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ (2ος ομιλος)

Την πρώτη του νίκη στη Β Κατηγορία της ΕΣΚΑΒΔΕ πήρε ο ΚΑΟ Πρέβεζας απέναντι στον ΑΟ Λούρου με σκορ 80-50...

Ο ΚΑΟΠ που εμφανίστηκε για πρώτη φορά μπροστά στους φιλάθλους του μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό και με τον Κάρτσακλα να πετυχαίνει 17 πόντους κατάφερε να προηγηθεί με 27-8 στη λήξη του α’ δεκαλέπτου.

Ο ΚΑΟΠ με όπλο την ευστοχία του έξω από τη γραμμή των 6,75 κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με σκορ 48-29, ενώ στο γ’ δεκάλεπτο οι παίχτες του Μπάμπη Καλατζή συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και αύξησαν τη διαφορά σε 66-36 στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου.
Ο Α.Ο. Λούρου δεν κατάφερε να προβάλει ιδιαίτερη αντίσταση, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 80-50.

ΚΑΟ Πρέβεζας (Μπάμπης Καλαντζής):, Παπαδιώτης 7(1), Δημολίτσας 1, Κουτσοτόλης 6, Λιάσκος 6(2), Νάστος 13(3), Σκαμνέλος 11(2), Νατσούλης, , Κάρτσακλας 30(5), Αυδίκος 6