Με ηγέτη τον Σπυράκο...4-0 ο Θρίαμβος στην σημερινή ¨προπόνηση¨ με τον Ερμή Καναλίου

Ενα εύκολο απόγευμα για τον Θρίαμβο επιφύλασσε η σημερινή αναμέτρηση με αντίπαλο την ομάδα του Ερμή Καναλίου.Η διαφόρα δυναμικότητας των δύο ομάδων έκρινε το τελικό αποτέλεσμα και το 4-0 του Θρίαμβου ήταν δίκαιο.Αναλυτικά ...
το πρώτο μέρος του αγώνα δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας με τις δυο ομάδες να μην έχουν βρει ρυθμό και να μην σημειώνεται κάποια φάση στις εστίες των τερματοφυλάκων,εκτός απο το γκολ των γηπεδούχων[στο 42 λεπτό] που ύστερα απο ατομική ενέργεια του Περικλή Σπυράκου μέσα στην περιοχή και σουτ,ο Ζωης Ζάκκας εκμεταλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γράψει το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.Στην επανάληψη πιο ¨φρέσκια¨ η ομάδα του Λούρου,που έπαιξε κατα διαστήματα καλό και στρωτό ποδόσφαιρο δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό του.Το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων ήρθε γρήγορα [στο 50ο λεπτό] όπου μετά απο κόρνερ του Ζάκκα και κακή απομάκρυνση των αμυντικών της ομάδας του Ερμή,ο Σπυράκος με κεραυνό μέσα απο την περιοχή έκανε το 2-0.Το τρίτο γκολ για τον Θρίαμβο[στο 82 λεπτό] ήρθε ύστερα από υποδειγματική σέντρα του Φάμπιο που βρήκε εντελώς αμαρκάριστο τον Κάτσανο μέσα στην περιοχή του Ερμή και αυτός με εύκολη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο πλεχτό.Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μακρής [που είχε και δοκάρι] που μετά από σέντρα του Σπυράκου βρέθηκε μόνος του και με δυνατό σουτ δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στην γωνία της εστίας του Γεωργίου.Με την νίκη αυτή ο Θρίαμβος έφτασε στους 21 βαθμούς