ΚΑΟ Πρέβεζας - Λουριώτικος ΑΓΟ 67-49

Δεν τα κατάφερε ο Λουριώτικος ΑΓΟ με αντιπαλο τον ΚΑΟΠ στην Πρέβεζα και θα παίξει την πρόκριση στα play off την επόμενη και τελευταία αγωνιστική με τον ΑΓΟ Θεσπρωτικού στο κλειστό του Λούρου...

Οπως διαβάζουμε στο λογαριασμό του Λουριώτικου ΑΓΟ στο facebook.. στο σημερινό (χθες) παιχνίδι η ομάδα μας έχασε στην Πρέβεζα από τον Κ.Α.Ο.Π με 67-49.Ενα αποτέλεσμα που δίνει την πρώτη θέση του ομίλου στην ομάδα της Πρέβεζας και το πλεονέκτημα στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος για τα play off ανόδου.Η δεύτερη θέση θα κριθεί στην επόμενη και τελευταία αγωνιστική στο κλειστό του Λούρου όπου και αντιμετώπίζουμε τον ΑΓΟΘ με τον νικητή να καταλαμβάνει την δευτερη θέση.
Στα του αγώνα τώρα η ομάδα μας αντιμετώπισε πολλά αμυντικά προβλήματα με αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο όπου ο ΚΑΟΠ ουσιαστικά έπαιζε με 4 παικτες να μην μπορεί να εκμεταλευτεί το όποιο πλεονέκτημα είχε κλείνοντας το ημίχρονο στο -9 (39-30).Στο τρίτο δεκάλπετο ουσιαστικά τελείωσε και το παιχνίδι με τον ΚΑΟΠ να παίζει δυνατή άμυνα και να βρίσκει λύσεις στην επίθεση και από το τρίποντο και με ένα επιμέρους σκόρ 23-5 να δίνει προβάδισμα 27 πόντων (62-35).Στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον νικητή να είναι πλέον γνωστός το παιχνίδι τελείωσε με 67-49.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΚΑΟΠ για την νίκη που δικαίως κατέκτησε και καλή επιτυχία στις επόμενες φάσεις των play offs.