Επεισοδιακή νίκη για την Στεφάνη στον Βουβοπόταμο

Tρία γκολ, ανατροπή, επεισόδια αλλά και μια αποβολή είχαμε στο παιχνίδι ανάμεσα στον Βουβοπόταμο και την Νίκη Στεφάνης.
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν...
να προηγηθούν στο 60' με την ομάδα της Νίκης να αντιδρά στο 70' κάνοντας το 1-1 και να ολοκληρώσουν την ανατροπή 8 λεπτά αργότερα πετυχαίνοντας το τελικό 1-2.

Στο 80' είχαμε διακοπή του αγώνα για 20 λεπτά περίπου όταν ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων λογομαχούσε με τους φιλάθλους,ένας από αυτούς εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και τον γρονθοκόπησε, ενώ ο τερματοφύλακας αμύνθηκε όπως μπορούσε.Ο διαιτητής απέβαλε τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων  (αρχηγός) επειδή ξεκίνησε την λογομαχία με την εξέδρα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα,με την Νίκη να παίρνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς,να σκαρφαλώνει στην 2η θέση αλλά να συνεχίζει με την σημαντική απώλεια του τερματοφύλακα στα επόμενα καθοριστικά παιχνίδια.

Πληροφορίες: Σπύρος Καραμπίνης