Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου: Αργυρό μετάλλιο για τον Γ. Νυφαντόπουλο στα 4Χ100μ με τα χρώματα του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος Χανίων (Φωτο)

Μεγάλη επιτυχία για τον ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος στο Πανελλήνιο Ανδρών Γυναικών...

Την τέταρτη θέση στην βαθμολογία των ανδρών (1ος επαρχιακός σύλλογος) και την τρίτη στην βαθμολογία των γυναικών (1ος επαρχιακός σύλλογος) κατέκτησε ο ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 20-21 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ της Αθήνας

Στην κατηγορία των Ανδρών συγκέντρωσε 85.5 βαθμούς και ήταν πίσω από Ολυμπιακό (204β) ΑΕΚ (104β) και Ηρακλή (96β) και μπροστά από Τρίτωνα (65β) και Ολυμπιάδα Κομοτινής 60β)

Στις γυναίκες συγκέντρωσε 83.5β και ήταν πίσω από ΑΕΚ (184) και Πανελλήνιο (174β) και μπροστά από Ιλυσσό (72β) και Ολυμπιάδα Κομοτινής (71β)

Ο πρώην αθλητής του Λουριώτικου Α.Γ.Ο.  Γ.Νυφαντόπουλος μαζί με τους Σπ.Σιδέρη, Νίκ.Σαϊσανά και Ιορ.Ρουσάκη κατέκτησαν την δεύτερη θέση στα 4Χ100μ των ανδρών. Το χρυσό χάθηκε στο νήμα από τον ΑΟ Φιλοθέης όπου μετείχε ο μέχρι πρίν δύο χρόνα αθλητής του Βενιζέλου Πάνος Χριστοδούλου.