Πρεμιέρα με νίκες εκτός έδρας για ΛΑΓΟ και ΑΟΛ.

Χτες το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Αρταίων διεξήχθησαν οι δυο αγώνες όπου συμμετείχαν ΛΑΓΟ και ΑΟΛ αφού οι δυο ομάδες δείχνουν από νωρίς πως η φετινή χρονιά δεν θα έχει καμιά σχέση με την περσινή...

Τέλος καλό-όλα καλά για τον ΑΟΛ. Αρχικά έπαιξε η ομάδα του ΑΟΛ όπου με πρωταγωνιστές τους ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΙΚ(24π.), ΖΙΩΓΑ ΜΑΝΘΟ(17π.) και ΓΙΩΤΗ ΠΕΤΡΟ(8π.) χρειάστηκε και ο χρόνος μιας παράτασης για να κάμψει την αντίσταση των γηπεδούχων με σκορ 59-62.
Να σημειωθεί ότι στην κανονική διάρκεια και 5 δεύτερα πριν την λήξη του αγώνα με το σκορ να είναι ισόπαλο, ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε ένα ξεκάθαρο φάουλ όταν οι φιλοξενούμενοι εκδήλωναν επίθεση.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: Α)10-12 Β)14-08 Γ)12-19 Δ)17-14 ΠΑΡΑΤΑΣΗ: 06-09.

Δύσκολα αλλά τα κατάφερε ο ΛΑΓΟ. Μετά το πρώτο "διπλό" σειρά είχε η ομάδα του ΛΑΓΟ να πάρει την νίκη έστω και δύσκολα αφού κατάφερε στο β' ημίχρονο να ανατρέψει μια διαφορά που είχε φτάσει και στους 10 πόντους.
Έτσι λοιπόν η ομάδα του "Μελε" με πρωταγωνιστές τις "παλιοσειρές" στο σκοράρισμα και με καλύτερη αμυντική λειτουργιά από τους νεότερους έφτασαν στην νίκη με σκορ 58 - 63.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: Α)11-11 Β)26-24 Γ)48-45 Δ)58-63.

ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ (Κωσταπαππάς): Οικονομίδης 9 (1), Παππάς, Καρύδης, Χαμαλίδης 7, Μπακογιάννης 7 (1), Σιάτης 5 (1), Χάρος, Ζωτός Π. 6, Λιόντος 13 (3), Δημητρίου 9.