Νικη Στεφάνης - ΑΟ Θύελλα Ν. Σινώπης 1-5 - Ολα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Β΄ΕΠΣ...

Με το επιβλητικό 1-5 παρέσυρε την Νίκη Στεφάνης η Θύελλα, μένοντας μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα...
Χωρίς να σταματήσει πίεζε την αντίπαλό της και την έβαλε μέσα στα καρέ της για 75 λεπτά.

Η πρώτη φάση στον αγώνα ανήκει στην Νίκη που στο 8' σημείωσε τέρμα το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
Στο 18' ήταν σειρά της Σινώπης η οποία σκόραρε με τον Τολμίδη το γκολ του οποίου όμως ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ στην αρχή της φάσης.
Τελικά ο Ιορδανίδης ήταν αυτός που σημείωσε το πρώτο γκολ του αγώνα στο 27'.
Η Νίκη απάντησε γρήγορα με γκολ του Νάση στο 30' αλλά η Θύελλα δεν πτοήθηκε και έκανε το 1-2 στο 35', μετά από σέντρα του Μιχαηλίδη ο Καρίπογλου Π. κατέβασε υπέροχα την μπάλα και την έστρωσε στον Σπυράκο που έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα μπήκε φουριόζα να τελειώσει το ματς γρήγορα και το κατάφερε στο 50' με τον Ιορδανίδη να κάνει το 1-3 μετά από υπέροχη κάθετη πάσα του Καρίπογλου Π. .
Με δέκα παίκτες έμεινε η Νίκη Στεφάνης στο 53' καθώς αποβλήθηκε ο Μέτος με δεύτερη κίτρινα κάρτα.
Στο 59' ο Σπυράκος θα πάρει την ασίστ από τον Τολμίδη και θα κάνει το 1-4.
Στο 73' ο Χατζηγεωργίου θα εκμεταλλευτεί το λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και θα βάλει την ταφόπλακα, γράφοντας το 1-5.
Οι παίκτες που ξεχώρισαν ήταν οι Ιορδανίδης και Σπυράκος που έβαλαν από δύο γκολ ο καθένας και έδωσαν την νίκη στην Θύελλα! Επίσης πολύ καλοί ήταν οι Μιχαηλίδης και Καρίπογλου Π.