Με προσωπική σφραγίδα του αρχηγού , ο Θρίαμβος έφτασε στο νικητήριο αποτέλεσμα με σκορ 4-2.

Όσοι είχαν την τύχη να παραβρεθούν σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο Λούρου απόλαυσαν ένα παιχνίδι όπου...
είχε 2 κόκκινες κάρτες αλλά και 6 γκολ!

Ο αρχηγός του Λούρου, Περικλής Σπυράκος, ως σπεσιαλίστας στο είδος του, άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Πολύ γρήγορα έπειτα από υπέροχη ατομική προσπάθεια του Ζάκκα, ο Μπάκας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έκανε το 2-0. Στο μισάωρο του αγώνα με δεύτερη ασίστ του Ζάκκα η ομάδα του Λούρου κάνει 3 τα τέρματα της με αυτή τη φορά να χρίζεται σκόρερ ο Σίσκας. Οι φιλοξενούμενοι με 2 γκολ, ένα πριν την λήξη του α' ημιχρόνου και άλλο ένα στην αρχή του β' ημιχρόνου , μείωσαν το σκορ σε 3-2. Αφού ακολούθησαν 2 αποβολές , μια για κάθε ομάδα, πριν την εκπνοή του αγώνα ο Π.Σπυράκος σκοράροντας δις στον αποψινό αγώνα, έγραψε το τελικό σκορ 4-2.

Η Δόξα σε ένα παιχνίδι εκτός έδρας με την ομάδα του Καλαμιτσίου γνώρισε την εύκολη ήττα με σκορ 5-0.