Ελπίδες Νυδριού-Θρίαμβος Λούρου 1-4

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον νεαρό Παναγόπουλο που πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του, ο Θρίαμβος Λούρου πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 4-1 απέναντι στις Ελπίδες Νυδριού...

Ο Θρίαμβος μετά τη σημερινή του νίκη είναι η μοναδική ομάδα που έχει το απόλυτο νικών και είναι μόνος του πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. ΤΑ ΓΚΟΛ

39΄ λεπτό ο Παναγόπουλος με πλασέ από κοντά το 0-1.

48΄ λεπτό με ατομική προσπάθεια και σουτ ο Παναγόπουλος πέτυχε το 0-2.

74΄ λεπτό κόρνερ του Ταξιαρχιώτη και ο Βάσσης με κεφαλιά μείωσε σε 1-2 για τις Ελπίδες.

75΄ λεπτό ο νεαρός Παναγόπουλος με ατομική προσπάθεια και σουτ πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ και το 1-3 για τον Θρίαμβο.

76΄ λεπτό ο Φατσάλης με πλασέ πέτυχε το τελικό 1-4.

Διαιτητής του παιχνιδιού ο κ. Γιώργος Ρούσος με βοηθούς τους Κωνσταντίνου και Λάζαρη.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ: Θερμός, Σταυρόπουλος, Θειακός, Σκλαβενίτης, Πολίτης, Βάσσης, Κούρτης (65΄ Γαζής Π.), Ταξιαρχιώτης, Καρτάνος, Χρυσοβιτσάνος (60΄ Βερύκιος), Βλάχος Σ. (14΄ λ.τρ. Μπέντσεφ).

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ: Κώτσης, Κοντογεώργος, Τσιτσόπουλος, Κάτσανος, Βάλβης (23΄ λ.τρ. Μακρής), Γκαρτζονίκας, Λιάσκος (65΄ Φατσάλης), Παναγόπουλος, Μηλιώνης, Ναστούλης, Μπρούβας.