3o Super Cup ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας: Θρίαμβος Λούρου - Αχέρων Καναλακίου 1 - 2

Χθες Κυριακή, διεξήχθη στις 5 μ.μ. στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας, Αθανασία Τσουμελέκα, ο τελικός του super cup μεταξύ του Πρωταθλητή της Α΄ Κατηγορίας και του Κυπελλούχου της τοπικής Ένωσής, της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου, μεταξύ των ομάδων Πας Αχέρων Καναλακίου - Θρίαμβος Λούρου....

Η κανονική διάρκεια του αγώνα, έληξε με ισοπαλία (1-1) για τις δύο ομάδας με τον Ντέτσικα στο 50' να ανοίγει το σκορ για λογαριασμό του Αχέροντα, ενώ ένα λεπτό αργότερα στο 51' ο Φέκας για την ομάδα του Λούρου, κάνει το 1-1 και στέλνει τον αγώνα στην παράταση.

Ο Μακρυγιάννης στο 7' λεπτό του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης λυτρώσε την ομάδα του καναλακίου, γράφοντας και το τελικό, Πας Αχέρων Καναλακίου - Θρίαμβος Λούρου 2-1.

Πηγη: prevezabest.blogspot.gr